modal verbs

انگلیسی با فیلم، جلسه ۸: Modal Verbs در انگلیسی

در جلسه هشتم از دوره انگلیسی با فیلم و در بخش بررسی، به موضوع ساختار modal verbs یا افعال مدال در انگلیسی می‌پردازیم.

از اینجا به تمامی جلسات انگلیسی با فیلم دسترسی داشته باشید

آشنایی با Modal Verbs در انگلیسی

اگر بخواهیم دقیق صحبت کنیم modal verbs یا افعال مدال، تعدادی فعل کمکی یا auxiliary verb هستند که برای بیان کردنِ توانایی، امکان، اجازه دادن، و یا تعهد به موضوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به عنوان چند نمونه از modal verbs می‌توان به can و could و may و might و shall و should و must و will و would اشاره کرد.

اگر ما نخواهیم از این افعال استفاده کنیم، برای رساندن این معانی باید از ساختارهای دیگری استفاده کنیم که در آن‌ها ابتدا یک فعل و سپس حرف اضافه to آورده می‌شود. مانندِ be able to (معادل can و could) و have to (معادل must). به دلیل مشابهت معنایی این ساختارها با فعل‌های مدال به آن‌ها semi-modals یا نیمه-مدال گفته می‌شود.

نکته قابل توجه در مورد فعل‌های مدال این است که این افعال بطور مستقل در هیچیک از زمان‌های اصلی زبان انگلیسی بررسی نمی‌شوند. ولی این توانایی را دارند که در بسیاری از این زمان‌ها حاضر شوند.

فعل مدال در I can’t see a thing

فعل مدال به کار رفته در این جمله، شکلِ منفی فعلِ can است. این فعل به معنای توانایی  و یا امکان داشتن و گاهی اجازه داشتن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این جمله معنای توانایی این فعل مورد نظر است، که یعنی «من نمی‌توانم چیزی مشاهده کنم.»

در نظر داشته باشید که این جمله را می‌توانیم به شکل‌های دیگر نیز بیان کنیم که دقیقا همین معنا را داشته باشد:

I can’t see anything.

I can see nothing.

I’m not able to see anything.

.I’m unable to see anything

ویژگی اصلی modal verbs کمکی بودنِ آن‌هاست. این کمکی بودن یعنی پس از هر کدام از آن‌ها انتظار دیدنِ یک فعل دیگر را داریم. در حالتِ کلی، فعلِ پس از یک فعل مدال بصورت مصدر و بدون هیچ حرف اضافه‌ و پیشوند و پسوندی آورده می‌شود.

در این جمله نیز ما بعد از فعل can’t فعل see را داریم که به شکل مصدر بیان شده است.

بخوانید: آشنایی با افعال مدال با جزئیات بیشتر

توصیه ویژه ما به شما: خرید محصول آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن «شگفت انگیزان» . به وسیله این محصول،‌ زبان انگلیسی خود را با مشاهده فیلم متحول نمایید! 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *