آموزش گرامر انگلیسی

آموزش گرامر انگلیسی

گرامر انگلیسی ، مفهوم و ساختار آن

گرامر انگلیسی مجموعه‌ای از اصول یا قوانین است که به بررسی «ساختار کلمات» و همچنین «ساختار جمله‌های این زبان» می‌پردازد.

زبان انگلیسی فراگیرترین زبان دنیاست و به همین خاطر در مناطق مختلف، این قواعد گرامری به طور مختصری با یکدیگر تفاوت دارند. لیکن می‌توان از این اختلافات جزیی صرف نظر نمود.

اگر هدف اصلی زبان‌آموزی را «برقراری ارتباط» با سایر کسانی که از این زبان استفاده می‌کنند بدانیم، اهمیت گرامر انگلیسی بیش از پیش جلوه می‌کند. یک ارتباط کلامی، ساخته شده از مجموعه‌ای از واژگان در قالب جمله‌های مختلف است. و قوانینی که یکپارچگی و معنادار بودن این واژگان و جملات را تضمین می‌کنند همان قواعد گرامر انگلیسی هستند.

بنابراین، در این بخش از آموزش‌های وبسایت آموختن توضیحاتی کلی در مورد گرامر انگلیسی را می‌آموزیم و شما می‌توانید با استفاده از دسته‌بندی موجود در این صفحه، به سطوح مختلف گرامر زبان انگلیسی دسترسی بیابید.

گرامر انگلیسی از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

در این بخش به بررسی سرفصل‌های کلی گرامر انگلیسی می‌پردازیم. پیچیدگی بررسی و کنکاش در هر کدام از این سرفصل‌ها بستگی به این دارد که شما در کدامیک از سطوح مقدماتی، متوسط، یا پیشرفته باشید. سطوح استاندارد زبان که در استاندارد چارچوب مشترک اروپایی یا CEFR معرفی شده‌اند، هر کدام یادگیری و تسلط نسبی بر بخشی از این سرفصل‌ها را هدف‌گذاری کرده‌اند.

بخش‌های اصلی گرامر انگلیسی

  • بخش اول گرامر انگلیسی به موضوع «ساختار واژگان» می‌پردازد. ساختار واژگان، نقش‌هایی هستند که هر کلمه در زبان انگلیسی به عهده می‌گیرند. به این نقش‌ها اصلاحا parts of speech یا «اَداتِ سخن» گفته می‌شود. کم و بیش این نقش‌ها را می‌توان در زبان‌های دیگر نیز یافت.
    این نقش‌ها عبارتند از: اسم‌ها nouns و حروف تعریف determiners و ضمیرها pronouns و انواع فعل‌ها verbs و صفت‌ها adjectives و قیدها adverbs و حروف اضافه prepositions و کلمات ربطی conjunctions.
  • بخش دوم گرامر انگلیسی روی موضوع «ساختار جمله» متمرکز می‌شود. در این قسمت، هدف آن است که بتوانیم از آنچه که در بخش اول گرامر انگلیسی آموخته‌ایم در قالب جملاتی معنادار و سالم استفاده کنیم. و معنای مورد نظر خود را به ساده‌ترین و مفهوم‌ترین شکل ممکن به مخاطب انگلیسی‌زبان منتقل نماییم.
    سرفصل‌های اصلی این بخش از گرامر انگلیسی عبارتند از: شناخت ترتیب کلمات در جمله‌های انگلیسی word order و ساختار جمله‌های منفی negative sentences و ساختار جمله‌های سؤالی interrogative sentences و عبارت‌های وابسته dependent clauses و نهایتا مهمترین سرفصل این قسمت، یعنی انواع زمان‌ها tenses.

شناخت گرامر انگلیسی یک سرمایه‌گذاری است. چنانچه یادگیری گرامر با تمرینات عملی همراه شود سرعت رشد زبان‌آموز در مهارت‌های پایه یعنی خواندن و شنیدن و صحبت کردن و نوشتن را به میزان فراوانی افزایش می‌دهد. و همچنین نیاز به اصلاحِ اشتباهات احتمالی در آینده را کاهش می‌دهد.