سن به انگلیسی

گرامر دوره مقدماتی: نحوه بیان سن به انگلیسی

در این جلسه شما با نحوه بیان سن به انگلیسی آشنا خواهید شد. نحوه بیان سن به انگلیسی یکی از موارد پرکاربرد در مکالمه زبان انگلیسی می‌باشد. توصیه میگردد قبل از مطالعه مطلب این جلسه فیلم آموزشی نحوه بیان سن به انگلیسی را مشاهده نمایید. و در صورت برخورد با هرگونه سوال یا ابهام، آن را از طریق بخش نظرات همین صفحه مطرح نمایید.

 

برای دانلود این فیلم باید عضو سایت شوید. در صورتی که عضو سایت هستید اینجا کلیک نمایید و اگر عضو سایت نیستید برای عضویت در سایت اینجا کلیک نمایید.

نحوه بیان سن به انگلیسی

در این بخش کوتاه با همدیگه در مورد بیان سن و سال صحبت خواهیم کرد. یکی از مشخصات فردی هر انسانی که در هر مصاحبه‌ای، و در جریان معرفی بیانش لازم میشه. مگر اینه خانم باشین که در اینصورت این جمله هیچ وقت در هیچ مرحله‌ای از زندگی مورد نیاز شما واقع نمیشه. در غیر اینصورت از جملات ضروری آشنایی با هر زبانی هست.
قبل از اینکه به زبان انگلیسی بخواییم سنمون رو بیان کنیم لازمه بدونیم که باید در جواب چه سؤالی این پاسخ رو بدیم. اگر به صفحه ten‌ بخش five b توجه کرده باشین میبینین که سؤال چهارمی که اینجا پرسیده میگه:
?How old is she

حتما بخوانید: آموزش انگلیسی با مشاهده انیمیشن

با کلمه پرسشی How‌ از قبل آشنا هستین؛ یادتونه کجا؟ از جمله How are you?‌ که How‌ کلمه پرسشی ماست و وقتی میخواد در جمله پرسشی‌ای که فعل to be‌ داره وارد بشه اول جمله میاد و از کیفیت هم می‌پرسه و این How are you‌ رو ما ترجمه می‌کنیم به اینکه «حالت چطوره؟» یا اگه بخواییم ترجمه تحت‌الفظی بکنیم میگیم «شما چطور هستی؟»
اما در جمله How old is she? ما بین کلمه پرسشی یعنی how و فعل یعنی is یه کلمه تازه داریم یعنی old
این کلمه بطور مستقل اگه جایی بیاد یه صفت هست یعنی adjective‌ و به معنای مسن میاد و متضاد کلمه young‌ بمعنای جوان. مثال an old man به معنای یک پیرمرد و a young woman‌ به معنای یک زن جوان هست
اما اینجا یه اتفاق دیگه افتاده. یکی از ویژگی‌هایی که کلمه پرسشی how‌ داره اینه که اگه یه صفت بعدش بیاد از کیفیت اون صفت می‌پرسه. یعنی How old رو تبدیل میکنه به «چند سال» و how old is she?‌ میشه اون خانم چند سالشه؟
این ویژگی How‌ محدود به صفت old نیست و خیلی صفات دیگه هستن که میتونن بعد از how‌ بیان و پرسش از کیفیت رو به اون صفت معطوف کنن.
مثلا How tall are you? یعنی چقدر بلندی؟ یا قد شما چه اندازه‌ایه؟ یا
How clever is he? یعنی اون آقا چقدر باهوشه؟ یا
How big is it?‌ مثلا در مورد یک خونه یا اتاق؛ یعنی چقدر بزرگه؟

حتما بخوانید: گرامر دوره مقدماتی

پس با این توضیحاتی که دادیم سؤال How old is she? یعنی او چند ساله است؟ و اگه از شما بپرسن How old are you? یعنی شما چند سالتونه؟
اما همچین سؤالی رو ما چطور پاسخ بدیم؟ ما اول پاسخهای صحیح به این سؤال رو یاد میگیریم و بعد چند تا پاسخ نادرست که از اشتباهات رایج بین زبان‌آموزاست رو هم با همدیگه بررسی می‌کنیم.
برای پاسخ به سؤال How old are you?‌ با فرض اینکه ما بیست سالمون باشه پاسخ میدیم، I am twenty یا I’m twenty یعنی با ادغام؛ هر دو صحیحن. پاسخ دوم صحیح به این سؤال اینه که I am twenty years old. یا با ادغام I’m twenty years old
این دو مورد صحیح‌ترین پاسخ‌هایی هستن که میشه به سؤال how old‌ داد. بعد از این دو پاسخ، جواب‌های غیرغلط دیگه‌ای هستن که با اینکه از نظر گرامری نادرست نیستن ولی خیلی غیر مرسومن. ساده‌ترین اون‌ها اینه که بگیم Twenty که اگه خاطرتون باشه گفتیم یه کلمه‌ای پاسخ دادن مؤدبانه نیست.
بعد از این موارد یه سری پاسخ‌های نادرست هم هستن که من این‌ها رو یواشکی در این گوشه می‌نویسمشون. اما یادتون باشه که قرار نیست یادشون بگیریم. ریشه مشترک خیلی از این عبارت غلط مقایسه با فارسی هست که بعضی از زبان‌آموزا در جریان جمله‌سازی انجام میدن. این‌ها جملات غلطن
I have twenty years
I have twenty years old
یا
I am twenty years

این فیلم آموزشی، یک قسمت از ۳۰۰ قسمت دوره «مقدماتی آموزش زبان انگلیسی» میباشد. برای خرید این محصول، از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *