معنی very

واژگان دوره مقدماتی: معنی very و کاربرد‌های آن

در این جلسه شما با معنی very و کاربرد‌های آن آشنا خواهید شد. برای آشنایی با معنی very و کاربرد‌های آن توصیه می‌کنیم ابتدا فیلم آموزشی « معنی very و کاربرد‌های آن» را مشاهده نمایید و سپس متن این جلسه را مطالعه فرمایید. در صورتی که درباره معنی very و کاربرد‌های آن سوالی داشتید از بخش نظرات واقع در پایین همین صفحه، سوال خود را مطرح نمایید.

 

برای دانلود این فیلم باید عضو سایت شوید. در صورتی که عضو سایت هستید اینجا کلیک نمایید و اگر عضو سایت نیستید برای عضویت در سایت اینجا کلیک نمایید.

معنی very و کاربرد‌های آن

در این جلسه که پایان‌بخش موضوع صفت‌های این جلسه هست با همدیگه با یک قید شدت‌بخشِ به صفات آشنا میشم که اون قید چیزی نیست جز Very استرسش هم روی سیلاب اول هست Very.

حتما بخوانید: دوره گرامر مقدماتی

معادل مناسب برای این قید در فارسی، کلمه «خیلی» هست. و ۹۰ درصد چیزهایی که لازمه در مورد very‌ بدونین اینه که قبل از صفت قرار میگیره؛ می‌خواییم بگیم یه دانشجوی خوب، میگیم A good student‌ میخواییم بگیم یک دانشجوی خیلی خوب، میگیم a very good student

یک مرد کهنسال میشه an old man و یه مرد خیلی کهنسال میشه a very old man

و حالا یه مثال جالب؛ میخواییم بگیم یک ناهار خوب؛ میگیم a good lunch؛ کلمه lunch‌ به معنای وعده ناهار هست. A good lunch یک وعده ناهار خوب و مطبوع. حالا میخواییم بگیم یه ناهار خیلی خوب. یه ناهار تاپ ناچ میگیم a very good lunch یا اگه خاطرتون باشه گفتیم که صفت Great‌ تقویت شده good‌و nice  هست و اگه تو دیکشنری ببینین یکی از معنایش رو زده very good . پس می‌تونیم بجای a very good lunch بگیم a great lunch درسته؟ یه ناهار عالی. قبل از اینکه این بخش رو به مقصد یه غذای خیلی خوشمزه ترک کنین، هی گفتیم ناهار ناهار، این رو لازمه بدونین که بعضی از adjectiveها مثل همین great‌در دل خودشون معنای very‌رو دارن. خود این صفت‌ها درستش اینه که هیچوقت قبلشون very نیاد. یعنی نمیگیم a very great … یعنی از نظر ادبی گفتنش صحیح نیست. اما از سوی دیگه در محاورات زبان انگلیسی آوردن چندتا very‌ پشت سرهم برای تأکید ممکنه و زیاد هم رخ میده هر چند خیلی فصیح نیست. میخواییم بگیم یک ناهار خیلی خیلی خوب میگیم  a very very good lunch

نکته آخر در مورد very‌ اینه که مثل خیلی دیگه از کلمات پرکاربرد، معناش به «خیلی» محدود نمیشه، و گاهی اوقات مستقیما بدون وجود یک صفت دیگه، قبل از اسم ظاهر میشه. اینکه چه معنایی میده و به شکل مورد استفاده میشه، در آینده بهش خواهیم رسید. ضمن اینکه اگه همین الان کنجکاو بودین در دیکشنری با مثال موجوده و می‌تونین به این بهانه بقیه مثال‌های دیکشنری رو هم از very ببینین.

خوب دوستان در این بخش و دو بخش قبلی در مورد صفات متعارف و پرکاربرد با هم صحبت کردیم. آیتم‌های مرتبط با این سه بخش از کتاب آیتم‌های one two and three‌ هستن که اگه تا الان تکمیلشون نکردین وقتشه این کار رو انجام بدین.

بخش one‌ از شما خواسته که تمرینی رو در Language summary two  در page one hundred and twenty four انجام بدین که تطبیق دادن صفات با تصاویر مربوط بهشون هست.‌

در آیتم two‌  چهار تا جمله ۲ گزینه‌ای بهتون داده و خواسته به همین بهانه شما رو با دوتا کلمه که قید مکان و زمان هستن آشنا کنه. کلمه Before  و کلمه After ؛  Before‌ به معنای قبل از، هم قبل ازِ زمانی و هم قبل از مکانی و After‌ یعنی بعد از، هم بعد از زمانی و هم بعد از مکانی. جمله اول رو که خود کتاب پاسخ داده ببینین. میگه We put adjectives before the verb be یا after the verb be فعل put‌ به معنای قرار دادن هست. همونطور که در مثال‌های بالای همین جمله هم می‌بینین we put adjectives after the verb be.

شما دوستان بقیه جملات رو پاسخ خواهید داد.

و در نهایت در آیتم three ازتون خواسته که Make sentences with these words یعنی با استفاده تمامی کلمات هر زیربخش یک جمله بسازید. و مورد اول رو هم بعنوان مثال براتون حل کرده.

خوب دوستان در پایان این بخش ازتون دعوت می‌کنم چند تا مثال زبان اصلی از very ببینیند که این چند مثال همه‌شون انتخاب‌ شده از بخش‌های مختلف یک فیلم هستن. من در بخش بعدی در خدمتتون خواهم بود.

این فیلم آموزشی، یک قسمت از ۳۰۰ قسمت دوره «مقدماتی آموزش زبان انگلیسی» میباشد. برای خرید این محصول، از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

این مطلب بخشی از این مجموعه است: واژگان دوره مقدماتی

مطالب دیگر این مجموعه عبارتند از :

 1. واژگان دوره مقدماتی: رنگ به انگلیسی
 2. واژگان دوره مقدماتی: روزهای هفته به انگلیسی
 3. واژگان دوره مقدماتی: کشورها و ملیت به انگلیسی
 4. واژگان دوره مقدماتی: اعداد انگلیسی (۱ تا ۲۰)
 5. واژگان دوره مقدماتی: بیان کردن شماره تلفن انگلیسی
 6. واژگان دوره مقدماتی: حرف تعریف نامعین ( An – A )
 7. واژگان دوره مقدماتی: انواع شغل در انگلیسی
 8. واژگان دوره مقدماتی: عدد انگلیسی ( ۲۰ تا ۱۰۰)
 9. واژگان دوره مقدماتی: عدد در انگلیسی (نکات مربوط به اعداد)
 10. واژگان دوره مقدماتی: بیان اطلاعات فردی به انگلیسی
 11. واژگان دوره مقدماتی: اشیاء موجود در خانه انگلیسی
 12. واژگان دوره مقدماتی: صفت انگلیسی (صفات پرکاربرد)
 13. واژگان دوره مقدماتی: معنی very و کاربرد‌های آن (مطلب کنونی)
 14. واژگان دوره مقدماتی: وسایل شخصی
 15. واژگان دوره مقدماتی: کاربرد و معنی how many
 16. واژگان دوره مقدماتی: نسبت فامیلی در زبان انگلیسی
 17. واژگان دوره مقدماتی: واژگان مربوط به زمان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *