محتوای دوره Select Readings

محتوای دوره Select Readings در سطح Upper-Intermediate

در این بخش از مقدمه این دوره، می‌خواهیم وارد کتاب شویم و به محتوای دوره Select Readings بپردازیم. این بررسی اجازه می‌دهد که شما با چشمی باز و با آگاهی از آنچه پیش روست به استقبال آموختن مطالب جدید بروید.

پیشتر نیز در مورد چستی این دوره آموزشی صحبت کردیم. و همینطور در بخش‌های گذشته با اهداف این دوره‌های آموزشی نیز آشنا شدیم.

از اینجا به جدول تمامی جلسه‌های دوره Select Readings دسترسی داشته باشید

محتوای دوره Select Readings در یک نگاه کلی

هر یک از Chapterها و یا فصل‌های کتابِ این دوره آموزشی دارای ۸ قسمت است. هر یک از این قسمت‌ها فرصت یادگیری در یک یا چند مهارت خاص را برای شما ایجاد می‌کنند.

در ادامه به توضیح مختصری درباره هر کدام از این بخش‌ها می‌پردازیم. در صورت تمایل به آگاهی دقیق‌تر از محتوای دوره Select Readings فیلم مربوط به این بخش را که بالای همین صفحه قرار داده شده است، مشاهده کنید.

دانلود بخش مقدمه و پیوست کتاب Select Readings در سطح Upper-Intermediate

 قسمت اول: صفحه اول هر فصل یا Opening Page

هدف صفحه اول هر فصل، آشنایی شما با فضای موضوع و همینطور سرفصل‌هایی است که آن‌ها را خواهید آموخت.

این بخش شامل، عنوان فصل، یک تصویر، یک نقل قول و همینطور بخش chapter focus است. بخش chapter focus به توضیح کوتاهی درباره متن اصلی، مهارت مطالعاتی، و واژگان مورد نظر هر فصل می‌پردازد.

قسمت دوم: پیش‌ مطالعه یا Before You Read

در این بخش با فعالیت‌هایی که کتاب در اختیار شما قرار می‌دهد، می‌توانید داشته‌های پیشین خود در رابطه با موضوع درس را بازخوانی و فعالسازی نمایید. این کار به بهره‌برداری بیشتر از محتوای فصل کمک شایانی می‌کند و هرگز نباید از آن عبور کرد.

قسمت سوم: متن اصلی درس یا Reading Passage

متن اصلی درس برگرفته از منابع اصیل است و انتخاب آن با حساسیت فراوانی صورت گرفته است. جای‌جایِ این متن، سرشار از نکاتی آموزشی فراوان است و بهره بیشتر نصیب زبان‌آموزانی می‌شود که زمان کافی را به بررسی تک تک جملات آن اختصاص دهند.

قسمت چهارم: پس‌مطالعه یا After You Read

هدف این بخش اطمینان از این مطلب است که شما محتوای موجود در متن اصلی را خوب متوجه شده‌اید.

آیتم‌های موجود در این قسمت علاوه بر سنجش مهارت‌هایی که قبلا آموخته‌اید شما را به بحث و اندیشه بیشتر در مورد متن اصلی دعوت می‌کنند.

قسمت پنجم: واژه‌سازی یا Building Vocabulary

در بخش واژگان، محتوای دوره Select Readings فقط به افزایش دامنه لغات شما نمی‌اندیشد. مهم است که شما علاوه بر شناخت کلمات جدید، با ساختارهای متعارف و مهمِ کلماتِ زبان انگلیسی هم آشنا شوید.

به همین خاطر، در این قسمت شما روی ساختمان واژه‌های مختلف متمرکز می‌شوید و با تمرین‌های مختلف آموخته‌های خود را تثبیت می‌کنید.

قسمت ششم: مهارت مطالعه یا Reading Skill

این قسمت، در کنار قسمت سوم، علت این موضوع است که محتوای دوره Select Readings به عنوان یک دوره «مطالعه-محور» شناخته می‌شود.

شما در این قسمت با یک مهارت مهم در زمینه درک مطلب آشنا می‌شوید و با تمرین آن در زیربخش‌های این قسمت، مهارت‌ِ reading خودتان را رشد می‌دهید.

قسمت هفتم: بحث و نوشتار یا Discussion and Writing

این قسمت یکی دیگر از نقاط قوت محتوای دوره Select Readings است. زیرا این فرصت اینکه مهارت‌هایتان را با یکدیگر ادغام کنید را در اختیار شما قرار می‌دهد.

هر دو بخش این قسمت، یعنی هم بخش discussion و هم بخش writing دقیقا به توسعه مهارت‌هایی می‌پردازند که شما در بخش مصاحبه و نوشتارِ آزمون‌های بین‌المللی همچون آیلتس به آن‌ها نیاز دارید.

قسمت هشتم: کلماتی که باید به خاطر بسپارید یا Words to Remember

شما در طول هر فصل با واژگان مهمی مواجه می‌شوید که ممکن است برخی از آن‌ها برایتان جدید باشند.

جدول موجود در این قسمت، به شما کمک می‌کند تا تمامی واژگان مهم هر فصل را یک‌جا مشاهده کنید. ضمن اینکه در بخش پیوست کتاب و در بخش mini-dictionary این لغات مهم، به همراه معادل انگلیسی و همینطور تلفظِ phonetic آن‌ها گردآوری شده‌اند.

جمع‌بندی محتوای دوره Select Readings

همانطور که با هم دیدیم، محتوای دوره Select Readings شامل طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها و تمرین‌ها است. این گستردگی، برای زبان‌آموزانی که سرمایه کافیِ انرژی و زمانی به آن‌ها اختصاص دهند، به معنای رشد همه جانبه مهارت‌ها است. و از این جهت بسیار هیجان انگیز است.

در بخش بعدی، به بیان توضیحاتی درباره روند جلسه‌هایی که در این دوره خواهیم داشت می‌پردازیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *