عدد در انگلیسی

واژگان دوره مقدماتی: عدد در انگلیسی (نکات مربوط به اعداد)

در این بخش به عدد در انگلیسی (نکات مربوط به اعداد) پرداخته می‌شود. پیش نیاز مطلب این جلسه دو مطلب «اعداد ۱ تا ۲۰» و «اعداد ۲۰ تا ۱۰۰» می‌باشد. لطفا قبل از مشااهده مطلب این جلسه دو مطلب «اعداد ۱ تا ۲۰» و «اعداد ۲۰ تا ۱۰۰» مشاهده نمایید. برای مشاهده مطلب «اعداد ۱ تا ۲۰» اینجا و برای مشاهده «اعداد ۲۰ تا ۱۰۰» اینجا کلیک نمایید.

 

برای دانلود این فیلم باید عضو سایت شوید. در صورتی که عضو سایت هستید اینجا کلیک نمایید و اگر عضو سایت نیستید برای عضویت در سایت اینجا کلیک نمایید.

عدد در انگلیسی (نکات مربوط به اعداد)

همونطور که در قسمت قبلی عرض کردم، در این بخش می‌خواییم عدد در انگلیسی (یعنی یکی دو تا نکته رو در مورد اعدادی که یاد گرفتیم) با هم بررسی کنیم.
نکته اول در مورد عدد ۱۰۰ هست. در قسمت قبلی ما به این عدد گفتیم A hundred و توجه هم دارید که استرس روی بخش اول هست. یه یادآوری کوتاه، چرا میگیم a hundred و نمیگیم an hundred؟ چرا؟ چون اولین صدای hundred‌یعنی هههه، صامت هست. پس a hundred.
اگه خاطرتون باشه در جلسه قبلی وقتی در مورد حروف تعریف نامعین صحبت می‌کردیم، من خدمت شما عرض کردم که بیشتر اوقات هدف از اومدنشون نامعین بودن اون یک چیز هست. و این مورد دقیقا از اون مواردیه که هدف اومدن بیشتر بیان یکی بودنه نه نکره بودن. برای همین ترجمه این a hundred‌در فارسی، یک صد هست. با این حساب، تعجب نمی‌کنین وقتی ببینین که بجای A hundred در انگلیسی One hundred‌ یا hundred‌ خالی هم استفاده میشه. پس a hundred، one hundred‌و hundred‌ همگی معادل هم هستن.
نکته دوم این بخش که نکته مهمتر ما هم هست در مورد اعداد thirty forty تا ninety‌ هست در مقایسه با اعداد thirteen fourteen تا nineteen؛ بذارین این‌ها رو کنار هم ببینیم تا بهتر بتونیم مقایسه کنیم:
همونطوری که می‌بینین دوستان، این اعداد بخش اولشون، داخل پرانتز بغیر از یکی از این اعداد، با همدیگه یکیه. برگردیم یواشکی داخل پرانتز، اون یه عدد کدومه؟ همونیکه اکثرا در املاش اشتباه می‌کنن. اون عدد forty‌هست دوستان که برخلاف fourteen بین حروف o‌ و r‌ حرف u‌رو نداره. پرانتز واقعا بسته ایندفعه؛ پس به جز یکی بقیه دقیقا بخش اولشون تکرار میشه و فقط در بخش دوم با هم تفاوت دارن. اگه شما از یه زبان‌آموز که به تلفظ و استرس دقتی نداره بپرسین که فرق مثلا thirteen‌با thirty‌در تلفظ چیه؟ میگه خوب این اولی یه صدای nnnn‌ در انتهاش داره در حالی که دومی نداره همچنین چیزی. در حالیکه اگه به اصل زبان و مکالمه‌ها دقت کنین خیلی اوقات و در صحبت‌های سریع روزمره اون صدای nnn‌ اصلا شنیده نمیشه. یکی دوتا مثال زبان اصلی با هم بشنویم از همین تفاوت thirteen‌ و thirty؛ امیدوارم بعد از شنیدن این مثال‌ها و مقایسه‌شون میزان تأثیرگذاری استرس در معنا و تفاوت‌گذاری بین کلمات براتون روشنتر بشه دوستان.
این فیلم آموزشی، یک قسمت از ۳۰۰ قسمت دوره «مقدماتی آموزش زبان انگلیسی» میباشد. برای خرید این محصول، از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *