ضمیر اشاره در انگلیسی

گرامر دوره مقدماتی: ضمیر اشاره در انگلیسی

در این بخش شما با ضمیر اشاره در زبان انگلیسی آشنا خواهید شد. در جملات انگلیسی، ضمیر اشاره بسیار پرکاربرد می‌باشد و کمتر پاراگرافی را در متون انگلیسی می‌توان یافت که  ضمیر اشاره در آن استفاده نشده باشد. لطفا قبل از مطالعه این مقاله، فیلم آموزشی « ضمیر اشاره » را به صورت کامل مشاهده نمایید و در صورت هرگونه سوال درسی از طریق بخش نظرات همین صفحه مطرح نمایید.

 

برای دانلود این فیلم باید عضو سایت شوید. در صورتی که عضو سایت هستید اینجا کلیک نمایید و اگر عضو سایت نیستید برای عضویت در سایت اینجا کلیک نمایید.

جدول ضمیر اشاره در انگلیسی

ضمیر اشارهمعناتلفظ (لهجه آمریکایی)
thisاین

US

thatآن

US

theseاینها

US

thoseآنها

US

ضمیر اشاره در زبان انگلیسی

در این بخش با چهار کلمه بسیار بسیار کار راه بنداز آشنا می‌شیم. و واقعیتش بخش‌هایی مثل این قسمت، حداقل برای من، بیان کننده ارزش دوره‌های مقدماتی هستن. چون تقریبا هیچی توشون حاشیه‌ای نیست و کمتر پارگراف یا کمتر دقیقه‌ای از یک محتوای زبان اصلیه که این مبحث یا مباحث مشابه این توشون تکرار نشه.

یکی از این مطالب ارزشمند، موضوع این بخش ما هست که با هم با چهار کلمه This That These Those آشنا میشیم

ترجمه خیلی مستقیم این چهار کلمه میشه این آن اینها و آن‌ها

اما بریم سراغ این ۴ کلمه: This That These Those

بیایین کاربردشون رو در جمله یادشون بگیریم.

حتما بخوانید: ضمایر مبهم در انگلیسی

فرض کنیم یه Table جلوی ما قرار داره و اینجاست یعنی نزدیک ماست. میخواییم بگیم این میز اینجاست میگیم This table is here. . table‌به معنای میز و کلمه here رو هم از این به بعد زیاد خواهیم دید یعنی اینجا. حالا فرض کنیم روی این Table یک Apple  هست. ما می‌خواییم به انگلیسی بگیم این سیب که همین جلوی ماست قرمز رنگه. میگیم This apple is red.

این سیب قرمزه

حالا فرض کنیم یه میزی هم دورتر قرار داده. میخواییم بگیم اون میز اونجاست. That table is there‌ و اگه یه سیب روی اون میز باشه و بخواییم بگیم اون سیب قرمزه. میگیم That apple is red

حتما بخوانید: آموزش انگلیسی با فیلم

حالا فرض کنیم روی این میزی که نزدیک ماست بجای یک سیب چند سیب باشه. و بخواییم بگیم این سیب‌ها قرمزن. چطور میگیم این جمله رو؟ میگیم: These apples are red

حالا فرض کنید همین سیب‌ها روی اون میز دورتر قرار قرار دارن. چطور میگیم اون سیب‌ها قرمزن؟ میگیم

Those apples are red.

 

یه بار دیگه This apple is red

That apple is red

These apples are red

Those apples are red

توجه کنین دوستان؛ این ۴ تا کلمه رو همونطور که با هم دیدیم میشه گفت خیلی شبیه این و آن و این‌ها و آن‌ها در فارسی هستن. از چه جهت؟ از این جهت که ما در فارسی «این» و «آن» رو هم به عنوان اسم اشاره استفاده می‌کنیم و میگیم این سیب و آن سیب، و در انگلیسی هم میگیم This apple، That apple  که مثل adjectiveها یعنی صفت‌ها قبل از اسم میان؛ و هم این دو لفظ رو جایگزین ضمیر استفاده می‌کنیم در فارسی بجای اینکه بگیم این سیب قرمز است میگیم این قرمز است. در حالی که داریم بهش اشاره می‌کنیم. در انگلیسی هم عین همین ساختار قابل بیانه میگیم This is red در حالی که داریم به یک Apple که نزدیک ماست اشاره می‌کنیم. یا میگیم That is red یعنی اون قرمزه. These are red اینها قرمزن یا those are red اونا قرمزن. در واقع اینجا نقش ضمیر یا همون pronoun گرفتن این ۴ کلمه.

البته لازمه که حواسمون به تفاوت‌های این ۴ کلمه باشه با فارسی مخصوصا در حالت جمعشون یعنی these و those. ما در فارسی وقتی میگیم این سیب‌ها قرمزن، دقت دارین که اسم اشاره ما اینجا مفرد میاد در حالی که در انگلیسی داریم میگیم These apples و بجای آن سیب‌ها میگیم those apples ؛ یعنی صفت اشاره ما جمع میاد. این مهمترین تفاوت هست دوستان. پس در انگلیسی جمع بودن اسم به صفت اشاره‌اش هم سرایت می‌کنه برخلاف فارسی.

این فیلم آموزشی، یک قسمت از ۳۰۰ قسمت دوره «مقدماتی آموزش زبان انگلیسی» میباشد. برای خرید این محصول، از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *