شماره تلفن انگلیسی

واژگان دوره مقدماتی: بیان کردن شماره تلفن انگلیسی

در مکالمات روزانه، یکی از نیازهای رایج، بیان شماره تلفن انگلیسی می‌باشد. تمامی زبان آموزان باید بیان شماره تلفن انگلیسی را از دو جهت به خوبی فرابگیرند. هم بیان کردن شماره تلفن انگلیسی و هم فهم شماره تلفن انگلیسی.

در فیلم آموزشی این جلسه، بیان کردن شماره تلفن انگلیسی به صورت کامل به همراه نکات جانبی آن آموزش داده خواهد شد. در صورتی که بعد از مشاهده فیلم به مشکلی برخورد کردید، می‌توانید مشکل و یا سوال خود را از بخش نظرات پایین همین صفحه مطرح نمایید.

 

برای دانلود این فیلم باید عضو سایت شوید. در صورتی که عضو سایت هستید اینجا کلیک نمایید و اگر عضو سایت نیستید برای عضویت در سایت اینجا کلیک نمایید.

آموزش بیان کردن شماره تلفن انگلیسی

دوستان. برای بیان شماره اول به سری قسمت‌های دو، سه، یا چهار رقمی تقسیمش میکنیم. به هر کدوم از این قسمت‌ها میگن یک chunk، چانک در انگلیسی به معنای بخش، قطعه، یا مشت به معنای مشتی از چیزی میگن. مثلا a chunk of rice یعنی مشتی برنج. پس چند chunk‌ داریم الان و حالا هر کدوم از بخش‌ها رو بصورت رقم به رقم بیان می‌کنیم. و بین هر کدوم از chunkها یک مکث کوتاه که بهش میگن pause انجام میدیم. پس در نهایت این عدد رو می‌خونیم: {عدد}
حالا با همدیگه دو تا از این چهار شماره تلفن رو بشنویم. شماره قسمت a:

حتما بخوانید: آموزش اعداد زبان انگلیسی

دو تا نکته دوستان. اول اینکه شنیدین که گوینده نگفت zero two zero و گفت O two O و از قسمت قبلی شما می‌دونین که یکی از معادل‌ها صفر حرف O هست. و چون گفتنش از zero سریعتره در این موارد در اعداد طولانی ترجیح داده میشه پس گفت O two O ولی هیچ عیبی هم نداشت که بگه zero two zero
و مطلب دوم؛ همونطور که شنیدین بجای two two‌ از عبارت double two استفاده شد و این نکته بهمراه نکته قبلی که عرض کردم در قسمت tip در یک سطر بالا توضیح داده شده. Double به معنای دوتایی هست. در فارسی هم گاهی به دوبل ترجمه میشه. پس هر جا دو عدد یکسان پشت سرهم داشتیم میشه بجای تکرار اون عدد گفت double اون عدد. Double two، double five‌و به همین ترتیب البته با این تذکر که فقط در مورد اعداد تک رقمی double‌رو استفاده می‌کنن. مثلا نمیگن double twelve بمعنای one two one two
شماره تلفن قسمت d رو بشنویم:
دو تا مطلب کوتاه؛ یکی اینکه double O‌رو شنیدین به معنای دو zeroی پیاپی‌و نکته بعدی اینکه گوینده اینجا تصمیم گرفت که برخلاق chunkهای موجود خودش و به این شکل دسته‌بندی کنه و احتمالا اینکار رو انجام داد بخاطر اینکه فرصت کوتاه کردن بیان شماره تلفن رو با گفتن double seven داشته باشه. به بیان دیگه دسته بندی کتبی یه عدد طولانی لزوما معناش این نیست که گوینده هم به همون شکل اون رو بیان خواهد کرد.
این فیلم آموزشی، یک قسمت از ۳۰۰ قسمت دوره «مقدماتی آموزش زبان انگلیسی» میباشد. برای خرید این محصول از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

این مطلب بخشی از این مجموعه است: واژگان دوره مقدماتی

مطالب دیگر این مجموعه عبارتند از :

 1. واژگان دوره مقدماتی: رنگ به انگلیسی
 2. واژگان دوره مقدماتی: روزهای هفته به انگلیسی
 3. واژگان دوره مقدماتی: کشورها و ملیت به انگلیسی
 4. واژگان دوره مقدماتی: اعداد انگلیسی (۱ تا ۲۰)
 5. واژگان دوره مقدماتی: بیان کردن شماره تلفن انگلیسی (مطلب کنونی)
 6. واژگان دوره مقدماتی: حرف تعریف نامعین ( An – A )
 7. واژگان دوره مقدماتی: انواع شغل در انگلیسی
 8. واژگان دوره مقدماتی: عدد انگلیسی ( ۲۰ تا ۱۰۰)
 9. واژگان دوره مقدماتی: عدد در انگلیسی (نکات مربوط به اعداد)
 10. واژگان دوره مقدماتی: بیان اطلاعات فردی به انگلیسی
 11. واژگان دوره مقدماتی: اشیاء موجود در خانه انگلیسی
 12. واژگان دوره مقدماتی: صفت انگلیسی (صفات پرکاربرد)
 13. واژگان دوره مقدماتی: معنی very و کاربرد‌های آن
 14. واژگان دوره مقدماتی: وسایل شخصی
 15. واژگان دوره مقدماتی: کاربرد و معنی how many
 16. واژگان دوره مقدماتی: نسبت فامیلی در زبان انگلیسی
 17. واژگان دوره مقدماتی: واژگان مربوط به زمان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *