حروف اضافه انگلیسی

انگلیسی با فیلم، جلسه ۱۳: حروف اضافه انگلیسی

در جلسه سیزدهم از دوره انگلیسی با فیلم و در بخش بررسی، به موضوع حروف اضافه انگلیسی یا prepositions می‌پردازیم.

از اینجا به تمامی جلسات انگلیسی با فیلم دسترسی داشته باشید

آشنایی با حروف اضافه انگلیسی یا Prepositions

حروف اضافه در زبان انگلیسی یا prepositions کلماتِ معمولا کوتاهی مانند after و in و to و on و with و under و over و بسیاری موارد دیگر هستند که غالبا پیش از اسم‌ یا ضمیر قرار می‌گیرند و ارتباطِ این اسم یا ضمیر را با کلماتِ دیگرِ جمله تعیین می‌کنند.

کلمه preposition از دو بخش pre به معنای پیش و position به معنای موقعیت و جایگاه ساخته شده است. با این حساب preposition یعنی آن چیزی که جایگاهش قبل‌تر است. این اسم به موقعیت قرارگیری حروف اضافه در تناسب با اسم‌ها و ضمیرها اشاره دارد.

نکته دیگر که ممکن است زبان‌آموزان را به اشتباه بیاندازد درباره اسمِ حروف اضافه انگلیسی است. برخی افراد تصور می‌کنند وقتی از لفظ حرفِ اضافه استفاده می‌کنیم منظور حرفی از جنس حروف الفبا است. در حالیکه اینطور نیست. در یک تقسیم‌بندی، تمامی کلماتِ زبان را به سه دسته اصلیِ اسم، فعل، و حرف تقسیم‌بندی می‌کنند.

در این دسته‌بندی، حروف آن دسته کلماتی هستند که به خودی خود معنای مستقلی ندارند و در ارتباط دادن اسم‌ها و فعل‌ها به یکدیگر معنا می‌یابند.

به همین ترتیب، وقتی می‌گوییم حروف اضافه انگلیسی منظور ما از حرف، همین است.

حروف اضافه انگلیسی و اثر آن‌ها در جمله

اگر یک متن انگلیسی مانند محتوای این کلیپ را مشاهده کنید، امکان ندارد که تعداد قابل ملاحظه‌ای از این حروف را نیابید. جملاتِ هر زبانی سرشار است از حروف اضافه و زبان انگلیسی نیز از این قاعده استثنا نیست. در این کلیپ با هم شنیدیم:

What the heck is up there?

Who’s up there with you?

What are you doing under the bed?

در تمامی این جمله‌ها همانطور که در ترجمه هم دیدیم، اثر حروف اضافه در معنا تعیین کننده است.

نکته کلیدی در کاربرد حروف اضافه انگلیسی این است که بدانیم هر اسم یا ضمیر، با توجه به معنای مورد نظر ما، با کدام حرف اضافه همراه می‌شود.

برای آشنایی با چند حرف اضافه پر کاربرد و معنای آن‌ها به تصویر زیر نگاه کنید:

حروف اضافه انگلیسی

توصیه ویژه ما به شما: خرید محصول آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن «شگفت انگیزان» . به وسیله این محصول،‌ زبان انگلیسی خود را با مشاهده فیلم متحول نمایید! 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *