تفاوت use to و used to

تفاوت Use to و Used to و کاربردهای این دو فعل

یکی از اشتباهات رایج در زبان انگلیسی، عدم تشخیص تفاوت use to و used to است. این دو فعل در عین شباهت ظاهری و معنایی، با یکدیگر تفاوت‌هایی نیز دارند. در این گفتار به فرق این دو فعل خواهیم پرداخت.

بخوانید: بین As و Like در زبان انگلیسی چه تفاوتی وجود دارد؟

تفاوت Use to و Used to از نظر معنایی

ابتدا لازم است معنای هر کدام از این دو فعل را بشناسیم.

فعل used to به معنای «عادت داشتن به انجام کاری در گذشته» است. ما در گذشته کاری را بطور مستمر انجام می‌دادیم ولی با توجه به اینکه در زمان گذشته است، الان چنین کاری را انجام نمی‌دهیم.

I used to drive to work but nowadays I walk.

«قبلا من با اتوموبیل سر کار می‌رفتم ولی این روزها پیاده می‌روم.»

اما فعل use to که معمولا بصورت to be used to استفاده می‌شود یعنی «آشنا بودن با چیزی از روی تجربه یا عادت.» این عادت با توجه به اینکه مربوط به زمان حال است همچنان ادامه دارد.

I’m used to sleeping early.

«من به زود خوابیدن عادت دارم.»

با در نظر گرفتن تفاوت use to و used to نباید دو کاربرد فوق را اشتباه گرفت. زیرا وقتی از used to استفاده می‌کنیم که عادت مورد نظر دیگر وجود ندارد. اما هنگامی از use to استفاده می‌کنیم که درباره عادتی رایج و فعال سخن می‌گوییم.

بخوانید: اشتباه رایج در استفاده از فعل Spend

چرا تفاوت بین Use to و Used to مهم است؟

نکته ظریفی درباره تفاوت این دو فعل وجود دارد. حرف d- در انتهای used to به دلیل اینکه کلمه بعدی یعنی to با t- آغاز می‌شود، با صدای /t/ خوانده می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود که تلفظ used to به تلفظ use to شبیه شود.

این شباهت در تلفظ، برای بسیاری از زبان‌آموزان و حتی افراد native این توهم را پدید می‌آورد که این دو واژه یکسان هستند و یا اینکه می‌توانند بجای یکدیگر به کار روند. در حالیکه با هم دیدیم این دو واژه را نمی‌توان به جای هم به کار برد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *