افعال to be

گرامر دوره مقدماتی: افعال to be

افعال to be، یکی از پرکاربردترین افعال در زبان انگلیسی هستند و هر زبان آموزی باید به خوبی آنها را فرابگیرد. در فیلم آموزشی این جلسه افعال to be به صورت کامل آموزش داده می‌گردد. لطفا قبل از مطالعه متن این جلسه، فیلم آموزشی افعال to be را به صورت کامل مشاهده نمایید و در صورتی که هرگونه سوال در زمینه افعال to be دارید، در بخش نظرات همین صفحه مطرح نمایید.

 

برای دانلود این فیلم باید عضو سایت شوید. در صورتی که عضو سایت هستید اینجا کلیک نمایید و اگر عضو سایت نیستید برای عضویت در سایت اینجا کلیک نمایید.

جدول افعال to be

 ضمیر+فعل to beترجمهمخفف افعال to be
مفردI amمن هستمI’m

You areتو هستیYou’re
He isاو (مذکر) هستHe’s
She isاو (مونث) هستShe’s

It isاو (اشیاء و حیوانات) هستIt’s
جمعWe areما هستیمWe’re

You areشما هستیدYou’re
They areآنها هستندThey’re

مقدمه افعال to be

در ادامه بررسی ساختار جمله در زبان انگلیسی، بعد از شناختن ترتیب اجزای جمله، و ضمایر فاعلی، در این جلسه در مورد فعل در جمله می‌خواییم با هم صحبت کنیم. و اتفاقا فعلی که با هم یاد خواهیم گرفت یکی از خاص‌ترین، پرکاربردترین و مهم‌ترین فعل‌های زبان انگلیسی هست.
همونطور که در عنوان درس هم می‌بینین اسم فعل رو To Be‌ آوردیم؛ این to‌ اینجا چه نقشی ایفا می‌کنه؟ این to‌ در اینجا از فعل ما مصدر میسازه. و معناش رو تبدیل می‌کنه به مصدرِ بودن. البته همونطور که در فارسی هم ما انواع مصدرها رو از یک فعل میسازیم، یعنی مصدر اصلی، جعلی، تام، مرخم، ساده، مرکب و موارد دیگه، در زبان انگلیسی هم ما بیش از یه مصدر از فعل میتونیم بسازیم؛ اونجایی که با آوردن to‌ از فعل مصدر ساخته میشه، بهشم میگیم infinitive form of the verb. برای فعل بودن هم در زبان انگلیسی با آوردن to به اول فعل be، مصدرِ بودن رو ازش میسازیم.

حتما بخوانید: آموزش قدم به قدم یادگیری زبان انگلیسی به کمک سریال

نکات افعال to be

حالا همینطور که فعل‌ها رو با ضمیرهای متناسب با خودشون بشکل جمع و جور می‌بینیم من ۳ تا نکته خدمتتون عرض کنم.
نکته اول در مورد تفاوت صرف این فعل در انگلیسی با فارسی هست. در فارسی ما به ازای هر ضمی فاعلی یه شکل مستقل داشتیم؛ هستم هستی هست هستیم هستید هستند. در انگلیسی مصدر to be‌ ما کلا ۳ شکل میگیره am is are؛ که am فقط برای اول شخص مفرد، is‌برای سوم شخص مفرد، و برای تمامی ضمایر جمع و همینطور دوم شخص مفرد فعل are ‌استفاده میشه.
نکته دوم اینکه؛ هیچ فعلی شما نخواهید یافت که فاعلی نداشته باشه. اگه verb‌دیدن حتما subject‌متناسب باهاش هم وجود داره. و نکته اینجاست که جز در شرایط محاوره‌ایه اونهم خیلی نادر فاعل حتی با قرینه هم حذف نمیشه. مثلا گفتن این جمله که is iranian بخاطر نبود فاعل نادرسته. و باید فاعلی براش داشته باشیم تا جمله معنا رو برسونه. Ali is iranian

حتما بخوانید: روزهای هفته به انگلیسی

نکته سوم اینه که؛ در ابتدای همین بخش من از فعل to be ‌بعنوان یکی از مهمترین و پرکابردترین فعل در زبان انگلیسی نام بردم. دلیلش هم اینه که کاربرد فعل to be با اشکال مختلفش فقط به معنای بودن در جملات محدود نمیشه.
در جمله I am Iranian که گفتیم معادل فارسیش یه جمله اسنادیه، ما Iranian رو نسبت میدیم به ضمیر I؛ اینجا am نقش ربطی داره و اصطلاحا بهش میگن linking verb. اما در بسیاری موارد دیگه استفاده از این افعال، ربطی نیست. مثلا در I am going home اینجا گفته میشه که فعل am نقش کمکی گرفته و بهش میگن Auxiliary verb یا همون helping verb. در این ساختارها فعل to be تنها فعل موجود در جمله نیست و در واقع داره فعل دیگه‌ای رو کمک میکنه. در مثال میبینین که فعل going‌ فعل دوم ماست.
تذکر این نکته رو لازم دونستم، چون بعد از این جلسه که شما برید و با منابع اصلی ارتباط برقرار کنین خواهید دید که تقریبا پاراگرافی نیست که فعل to be‌توش وجود نداشته باشه

این فیلم آموزشی، یک قسمت از ۳۰۰ قسمت دوره «مقدماتی آموزش زبان انگلیسی» میباشد. برای خرید این محصول، از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *