اطلاعات فردی

واژگان دوره مقدماتی: بیان اطلاعات فردی به انگلیسی

در این بخش شما با طریقه بیان اطلاعات فردی به صورت کامل آشنا خواهید شد. بیان اطلاعات فردی در مکالمات روزمره بسیار پرکاربرد می‌باشد. لطفا قبل از خواندن مطالب «بیان اطلاعات فردی» فیلم آموزشی بیان اطلاعات فردی را به صورت کامل مشاهده نمایید و در صورتی که در این جلسه به سوالی برخورد کردید، سوال خود را از بخش نظرات همین صفحه مطرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخ سوال خود را دریافت نمایید.

 

برای دانلود این فیلم باید عضو سایت شوید. در صورتی که عضو سایت هستید اینجا کلیک نمایید و اگر عضو سایت نیستید برای عضویت در سایت اینجا کلیک نمایید.

یان اطلاعات فردی به انگلیسی

قسمت عمده این آیتم‌ها بر اساس یک داستان یا بهتریم یک سناریو هست که در آیتم Five به ما معرفی میشه. عناون این سناریوی هست Hiring a car. Hiring فعل هست با توجه به اینکه انتهاش ing داره یعنی مصدره و به معنای کرایه کردن هم هست. پس Hiring a car یعنی کرایه کردن یک اتومبیل. همونطوری که میدونین مراکزی وجود دارن در کشورهای مختلف که با دریافت مدارک شخصی از افراد بهشون اتومبیل کرایه میدن و ماجرای این قسمت هم در همین رابطه است. قسمت five A میگه که {عبارت} molly و david‌ در دفترِ کرایه اتومبیل هستند. سه تا اسم پشت سر هم اومدن. اینجا hire‌ معنای اسمیش یعنی کرایه کردن رو داره نه فعلی. و حرف تعریف نامعین هم همیشه در این اصطلاحا تتابع اضافات، یعنی پشت سر هم اومدن اسم‌ها، به اسم پایانی تعلق میگیره. یعنی یک «دفتر» کرایه اتومبیل. بسیار خوب. Look at the photo. و {عبارت} عبارات موجود رو به اشیاء موجود بین ۱ تا ۴ تطبیق بدین. چهارتا کلمه داریم. {کلمات}
و چهارتا هم تصویر داریم؛ که حتما تطبیق رو انجام دادین یا اگه ندادین انجام خواهید داد.

حتما بخوانید: آموزش زبان انگلیسی به کمک انیمیشن

اما زیربخش B از همین بخش five برامون بیشتر آشناست. ?Is she Australian یک سؤال Yes/No‌ که شما تا الان چند شیوه پاسخ دادن بهش رو بلدین.
سؤال دوم از شما می‌پرسه، What’s her job? و قطعا این سؤال دیگه براتون نکته مبهم نداره با امید بخدا.
و در مورد سؤال چهارم هم که مفصل به هم صحبت کردم در بخش‌های قبلی. اما سؤال سوم نکته جالبی توش هست که تا الان ندیدیمش. سؤال میگه Is she married or single? اگه به فارسی بخواییم ترجمه کنیم، سؤال میپرسه که آیا او، یعنی Molly، متأهله یا مجرد؟ Married متاهل، Single مجرد. Or در زبان فارسی حرف اضافه‌ایست به معنای یا در فارسی.
اگه این جمله بدون این قسمت or single پرسیده شده بود، این رو قبل داشتیم درسته؟ Is she married? سؤالی که با رفتن فعل to be به قبل از ضمیر پرسیده شده، یعنی سؤال باید با Yes یا No‌ جواب داده بشه. اون خانم یعنی Molly‌ متأهله؟ که در جوابش یا میگیم yes she is یا میگیم No she isn’t بسته به اینکه Molly‌ متأهل باشه یا نه.

حتما بخوانید: مجموعه لغات سطح مقدماتی

اما حالا که سؤال یک سؤال Yes/No‌ نیست و در خود سؤال بیش از یک گزینه مطرح شده، امیدوارم واضح باشه براتون که اینجا دیگه جایی برای اینکه با Yes یا No‌ جواب بدیم نداریم. پس این سؤال رو چطوری جواب میدیم؟ با یک جمله کامل. که مؤدبانه هم باشه. و مثلا میگیم She is married. اگه متأهل باشه یا میگیم She is single. اگه مجرد باشه.
پس در موارد مشابهی که جمله با جابجایی فعل to be‌ پرسشی شده ولی با حرف اضافه Or‌ بیشتر از یک گزینه به ما داده شده، ما با جمله کامل و بدون Yes/No‌ جواب میدیم.
اما حالا در همین ماجرای Hiring a car جواب این سؤال در مورد Molly‌چیه؟
اگه تا الان به این سؤال پاسخ ندادین خودتون الان وقتشه که این بخش رو متوقف بفرمایین و بعد از پیدا کردن پاسخ از تصاویر این دو صفحه به این بخش برگردین؛ چون تا لحظاتی دیگه، پاسخ این سؤال رو با هم بررسی می‌کنیم و من نکاتی رو در موردش عرض خواهم کرد.
بسیار خوب؛ نکته‌ای که باعث میشه ما بدونیم چه جوابی باید به این سؤال بدیم، در تصویرِ Credit Card ِ Molly‌ موجوده؛ و این قسمت از Credit card هم مد نظره. که نوشته Mrs Molly J Blackwell تنها دلیل اینکه در کارت همه حروف رو بزرگ نوشته، اینه که طبق عادت در فورم‌ها و کارت‌های رسمی از تمام حروف بصورت بزرگ استفاده می‌کنن ولی نوشتن صحیح اسم و کامل همینیه که شما الان بالای صفحه میبینین. Mrs Molly J Blackwell
خوب ما از کجای این اسم می‌فهمیم که Molly Married‌هست یا single؟ بله! از این Mrs‌ اولش. چطور؟
در زبان انگلیسی در ابتدای اول نام آقایون، چه مجرد باشن چه متأهل Mister استفاده میشه.
ولی برای خانم‌ها، Mrs زمانی استفاده میشه که متأهل باشن
و miss با دو نوشتارِ متفاوت، زمانی استفاده میشه که مجرد باشن. البته یه تفاوت ظریفی بین معنای این دونوشتار miss‌ وجود داره که اگه کنجکاو بودین می‌تونین به دیکشنری مراجعه کنین.
و به کل این سیستمی که ابتدای اسامی افراد یه کلمه‌ای از روی احترام اضافه میکنه، میگن English Honorific System‌ یا سیستم تجلیلی در زبان انگلیسی.
پس با این حساب، وقتی داریم Mrs Molly J blackwell معناش اینه که molly Married‌هست. پس در جواب این سؤال که Is she married or single? پاسخ میدیم که She is married.

این فیلم آموزشی، یک قسمت از ۳۰۰ قسمت دوره «مقدماتی آموزش زبان انگلیسی» میباشد. برای خرید این محصول، از طریق لینک زیر اقدام فرمایید.

این مطلب بخشی از این مجموعه است: واژگان دوره مقدماتی

مطالب دیگر این مجموعه عبارتند از :

 1. واژگان دوره مقدماتی: رنگ به انگلیسی
 2. واژگان دوره مقدماتی: روزهای هفته به انگلیسی
 3. واژگان دوره مقدماتی: کشورها و ملیت به انگلیسی
 4. واژگان دوره مقدماتی: اعداد انگلیسی (۱ تا ۲۰)
 5. واژگان دوره مقدماتی: بیان کردن شماره تلفن انگلیسی
 6. واژگان دوره مقدماتی: حرف تعریف نامعین ( An – A )
 7. واژگان دوره مقدماتی: انواع شغل در انگلیسی
 8. واژگان دوره مقدماتی: عدد انگلیسی ( ۲۰ تا ۱۰۰)
 9. واژگان دوره مقدماتی: عدد در انگلیسی (نکات مربوط به اعداد)
 10. واژگان دوره مقدماتی: بیان اطلاعات فردی به انگلیسی (مطلب کنونی)
 11. واژگان دوره مقدماتی: اشیاء موجود در خانه انگلیسی
 12. واژگان دوره مقدماتی: صفت انگلیسی (صفات پرکاربرد)
 13. واژگان دوره مقدماتی: معنی very و کاربرد‌های آن
 14. واژگان دوره مقدماتی: وسایل شخصی
 15. واژگان دوره مقدماتی: کاربرد و معنی how many
 16. واژگان دوره مقدماتی: نسبت فامیلی در زبان انگلیسی
 17. واژگان دوره مقدماتی: واژگان مربوط به زمان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *