اصطلاحات انگلیسی

انگلیسی با فیلم، جلسه ۴: اصطلاحات انگلیسی یا Idioms

در جلسه چهارم از دوره انگلیسی با فیلم و در بخش بررسی، به موضوع اصطلاحات انگلیسی یا idioms و اهمیت آن‌ها در مکالمه می‌پردازیم.

از اینجا به تمامی جلسات انگلیسی با فیلم دسترسی داشته باشید

منظور از اصطلاحات انگلیسی یا Idioms چیست؟

در این قسمت، با هم جمله coast is clear را دیدیم. و ظاهرا «خلوت بودن ساحل» ارتباطی به وضعیت فعلی شخصیت‌های این انیمیشن ندارد.

و این دقیقا ویژگی اصطلاحات انگلیسی یا idioms است.

اصطلاحات انگلیسی، کلمه‌ها، جمله‌ها و یا عبارت‌هایی هستند که معنای کتبی آن‌ها مورد نظر نیست و گاهی از نظر گرامری هم عجیب و غریب هستند. یادگیری اصطلاحات انگلیسی بخش قابل توجهی از رشد مهارت مکالمه شما را تشکیل می‌دهد. زیرا:

  • هر چقدر اصطلاحات انگلیسی بیشتری بلد باشید، مکالمات و محاورات شما طبیعی‌تر جلوه می‌کنند.
  • این اصطلاحات می‌توانند اطلاعات مفید و جالب توجهی را از فرهنگ و جامعه انگلیسی زبان به شما ارایه کنند.

در زبان فارسی نیز ما اصطلاحات فراوانی داریم؛ جملاتی مانندِ «دست گل به آب دادن» و «پته کسی را روی آب ریختن» و یا حتی «حال کسی را گرفتن» همگی نمونه‌هایی هستند که در مکالمات و محاورات به وفور شنیده می‌شوند. عدم آگاهی از معنای اصلی این عبارت‌ها برای یک فرد غیر بومی می‌تواند مشکلات فراوانی را ایجاد کند.

ریشه و معنای اصطلاح Coast is clear

منابع مختلف درباره معنای این عبارت اتفاق نظر دارند. اما درباره ریشه و اولین کاربرد آن به این معنا، حرف و حدیث‌هایی وجود دارد.

اولین باری که این عبارت در نوشته‌ای رسمی ظاهر می‌شود به سال ۱۳۵۱ میلادی باز می‌گردد. و به توضیح این مطلب می‌پردازد که یک کشتی به سلامتی ساحل را ترک کرده است.

پس از آن شکسپیر در متن «هِنری ششم» از آن به عنوان جمله‌ای جهت بیان دیده شدن ساحل استفاده کرده است (به این معنا که خشکی آشکار شده است.)

هیچکدام از این دو کاربرد معنای اصطلاحی این عبارت را نمی‌رسانند و این مطلب که چطور این اصطلاح، به معنای فعلی آن تبدیل شده است، همچنان مبهم است.

این جمله زمانی استفاده می‌شود که عده‌ای می‌خواهند کاری مخفیانه و شیطنت‌آمیز انجام دهند و به همین خاطر، منطقه‌ای را برای خلوت شدن رصد می‌کنند. این موضوع، نشان می‌دهد که به احتمال زیاد ریشه این اصطلاح به قاچاقچیانی که از راه دریایی به قاچاق کالا می‌پرداخته‌اند مربوط است.

توصیه ویژه ما به شما: خرید محصول آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن «شگفت انگیزان» . به وسیله این محصول،‌ زبان انگلیسی خود را با مشاهده انیمیشن متحول نمایید! 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *